Personal

Det är vi som tar hand om dina prover och svarar på frågor på mail och telefon!

Bitte Ljungström

VD / Biomedicinsk analytiker / Parasitolog
Ägare
bitte@vidilab.se

Mikael Ljungström

Strategi och Innovation
Ägare
mikael@vidilab.se

Filip Ljungström

Chef Marknad och Administration
Ägare
filip@vidilab.se

Sara Hägglund

Chef Strategi och Innovation
Ägare
sara@vidilab.se

Linda Forsbäck

Foderspecialist
Husdjursagronom Agr.Dr.
linda.forsback@vidilab.se

Mikael Juremalm

Chef Forskning och Utveckling
Agronom / Fil.Dr.
mikael.juremalm@vidilab.se

Matilda Görl

Avdelningschef Parasitlaboratorium
matilda.gorl@vidilab.se

Pia Svedberg

Legitimerad Veterinär
pia.svedberg@vidilab.se

Siri Pettersson

Laboratorieingenjör / Biolog
siri.pettersson@vidilab.se

Jenny Andemark

Laboratorieingenjör
jenny.andemark@vidilab.se

Kerstin Tyrheden

Laboratorieingenjör
Biomedicinsk analytiker
kerstin.tyrheden@vidilab.se

Malin Westman

Laboratorieingenjör
Biomedicinsk analytiker
kerstin.tyrheden@vidilab.se

Mimmi Karlsmyr

Laboratorietekniker
mimmi@vidilab.se

Ida Ahlberg

Laboratorietekniker
ida.ahlberg@vidilab.se

Johanna Cromer

Lotta Jonsson

Linda Jerpdal

Dataregistrerare
linda.jerpdal@vidilab.se

Annelie H Abrahamsson

Administrativ assistent / HR
annelie.h.abrahamsson@vidilab.se

Linnèa Berggren

Karin Faber

Webshop / Logistik
karin.faber@vidilab.se

Tomas Johansson