Personal

Det är vi som tar hand om dina prover och svarar på frågor på mail och telefon!

Bitte Ljungström

VD/Biomedicinsk analytiker
Parasitolog
bitte@vidilab.se

Mikael Ljungström

Ägare
mikael@vidilab.se

Linda Forsbäck

Laboratoriechef
Husdjursagronom Agr.Dr.
linda.forsback@vidilab.se

Pia Svedberg

Legitimerad Veterinär
pia.svedberg@vidilab.se

Filip Ljungström

Sociala medier och PR
filip@vidilab.se

Linda Eriksson

Produktionschef
Husdjursvetare på masternivå
linda.eriksson@vidilab.se

Emelie Battersby

Laboratorieingenjör/Husdjursagronom
Husdjursvetare på masternivå
emelie@vidilab.se

Ida Lindström

Laboratorieingenjör
Infektionsbiolog på masternivå
ida.lindstrom@vidilab.se

Julia Wallin

Laboratorieingenjör
Husdjursvetare på kandidatnivå
julia.wallin@vidilab.se

Mimmi Karlsmyr

Laboratorietekniker
mimmi@vidilab.se

Johanna Cromer

Tekniker
johanna@vidilab.se

Kenny Rodell

Tekniker
kenny.rodell@vidilab.se

Stephanie Eklund

Laboratorietekniker
stephanie.eklund@vidilab.se

Magdalena Haupt

Informatör/säljare
Föräldraledig

Annelie H Abrahamsson

Administrativ assistent
annelie.h.abrahamsson@vidilab.se

Linnèa Berggren

Packning/Lager
linnea.berggren@vidilab.se

Karin Faber

Webshop/Logistik
karin.faber@vidilab.se

Sara Hägglund

Forskning och utveckling
sara@vidilab.se

Alice Anlind

Forskningsingenjör
alice@vidilab.se

Lucas Lindunger

Dataregistrering
lucas.lindunger@vidilab.se

Tomas Johansson

Vaktmästare
tomas.johansson@vidilab.se