Personal

Det är vi som tar hand om dina prover och svarar på frågor på mail och telefon!

Bitte Ljungström

VD/Biomedicinsk analytiker
Parasitolog
bitte@vidilab.se

Mikael Ljungström

Ägare
mikael@vidilab.se

Linda Forsbäck

Laboratoriechef
Husdjursagronom Agr.Dr.
linda.forsback@vidilab.se

Sara Hägglund

Laboratorieingenjör / Projektledare
sara@vidilab.se

Matilda Görl

Laboratorieingenjör / Verksamhetsledare
matilda.gorl@vidilab.se

Pia Svedberg

Legitimerad Veterinär
pia.svedberg@vidilab.se

Emelie Battersby

Laboratorieingenjör/Husdjursagronom
Husdjursvetare på masternivå
emelie@vidilab.se

Ebba Ekholm

Laboratorieingenjör/Husdjursagronom
ebba.ekholm@vidilab.se

Karin Hidman

Laboratorieingenjör/Biomedicinsk analytiker
karin.hidman@vidilab.se

Alice Anlind

Forskningsingenjör
alice@vidilab.se

Mimmi Karlsmyr

Laboratorietekniker
mimmi@vidilab.se

Johanna Cromer

Tekniker
johanna@vidilab.se

Kenny Rodell

Tekniker
kenny.rodell@vidilab.se

Lotta Jonsson

Tekniker
lotta.jonsson@vidilab.se

Linda Jerpdal

Dataregistrerare
linda.jerpdal@vidilab.se

Magdalena Haupt

Säljare
Föräldraledig

Annelie H Abrahamsson

Administrativ assistent
annelie.h.abrahamsson@vidilab.se

Linnèa Berggren

Packning/Lager
linnea.berggren@vidilab.se

Karin Faber

Webshop/Logistik
karin.faber@vidilab.se

Filip Ljungström

Sociala medier och PR
filip@vidilab.se

Tomas Johansson

Vaktmästare
tomas.johansson@vidilab.se