Personal

Det är vi som tar hand om dina prover och svarar på frågor på mail och telefon!

Bitte Ljungström

VD/Biomedicinsk analytiker
bitte@vidilab.se

Mikael Ljungström

Ägare
mikael@vidilab.se

Linda Forsbäck

Laboratoriechef/Husdjursagronom
linda.forsback@vidilab.se

Linda Eriksson

Produktionschef/Husdjursvetare på masternivå
linda.eriksson@vidilab.se

Emelie Battersby

Laboratorieingenjör/Husdjursagronom
emelie@vidilab.se

Mimmi Karlsmyr

Tekniker
mimmi@vidilab.se

Johanna Cromer

Tekniker
johanna@vidilab.se

Kenny Rodell

Tekniker
kenny.rodell@vidilab.se

Magdalena Haupt

Informatör/säljare
magdalena@vidilab.se

Ulrika Almén-Ivedal

Ekonomiassistent
ekonomi@vidilab.se

Annelie H Abrahamsson

Administrativ assistent
annelie.h.abrahamsson@vidilab.se

Johanna Hägglund

Webbshop/Logistik
johanna.hagglund@vidilab.se

Sara Hägglund

Forskning och utveckling
sara@vidilab.se

Alice Anlind

Forskningsingenjör
alice@vidilab.se

Lucas Lindunger

Dataregistrering
lucas.lindunger@vidilab.se

Tomas Johansson

Vaktmästare
tomas.johansson@vidilab.se

Filip Ljungström

Sociala medier och PR
filip@vidilab.se